تبلیغات شما

از ترکیه چی بخریم و کجا بخریم ؟ ۷ چیزی که باید در ترکیه خرید!

راهنمای خرید در ترکیه، در ترکیه چه چیزهایی بخرم ؟ ۷ چیزی که فقط در ترکیه می‌توانید خریداری کنید

اجناس و برندهای ترکیه را در هر کشور دیگری از اروپا گرفته تا روسیه می توانید پیدا کنید، اما برخی از اجناس ترکیه هستند که مخصوص این سرزمین زیبا اند و حتی در مراکز خرید مدرن دبی نیز این اجناس را پیدا نخواهید کرد. در طول سفر به ترکیه، اگر به شهر دیدنی استانبول سفر کردید، خرید از مراکز خرید استانبول را از دست ندهید و حتی اگر قصد خرید ندارید به تماشای سوغات و اجناس مخصوص ترکیه بروید. اما در طول سفر با تور ترکیه چه جناسی چه چیز هایی باید بخرید ؟

۱. سرامیکهای نقاشی شده با دست Iznik

اگر به مساجد امپریالیستی اطراف ترکیه سر زده باشید، به احتمال زیاد کاشی‌های معروف Iznik با رنگ‌های قرمز و فیروزه‌ای زیبا را دیده‌اید. با وجودی که شکوفایی کاشی‌های Iznik به دوران امپراتوری عثمانی باز می‌گردد، این سنت همچنان ادامه دارد و تنها چند مکان وجود دارد که این سرامیک Isnik با نقاشی‌های دستی را عرضه می‌کنند. حتما به Iznik Art در بازار بزرگ استانبول سر بزنید تا بعضی از سرامیک‌های دست‌ساز واقعی را لمس کرده باشید.

۲. بیک اغلو باکلوا Bilgeoğlu Baklava

باقلاوا دسری است که در بسیاری از فرهنگ‌های خاورمیانه محبوب است، بنابراین اغلب در خارج از ترکیه نیز یافت می‌شود. با این حال، باقلاوای کیکی بیک‌اوغلو، تهیه شده با پسته گازینتیپ Gaziantep و کره تصفیه شده را تنها می‌توانید در قسمت آسیایی استانبول پیدا کنید. وقتی انواع مختلف باقلوا را در ویترین فروشگاه‌ها ببینید، متوجه تفاوت این باقلوا با انواع باقلوا تولید شده در کشور های دیگر نظیر باکو و کشور خودمان خواهید شد.

۳. منسوجات تولو Tulu

ترکیه تنها کشور جهان نیست که به خاطر منسوجات زیبای خود معروف است، اما این تنها ترکیه است که در آن تولو، فروشگاهی شگفت‌انگیز با تعداد زیادی کالای فوق‌العاده رنگارنگ وجود دارد. با داشتن روتختی با پارچه‌های رنگارنگ گلدار گرفته تا کیمونو‌های نرم و زیبا و پیژامه‌ها، تولو Tulu برای افرادی است که عاشق اشیا رنگی در دکور خانه خود هستند.

۴. قهوه ترکیه نوری توپلار Nuri Toplar

قهوه ترکیه محصول دیگری است که در بسیاری از کشورهای دیگر یافت می‌شود، با این حال، تنها در حوالی بازار بزرگ استانبول است که می‌توانید قهوه ترکیه نوری توپلار Nuri Toplar را خریداری کنید. قهوه نوری توپلار Nuri Toplar از سال ۱۸۹۰ تاسیس شده واز نظر کیفیت قهوه درجه یک ترکیه محسوب می شود.

۵. لوازم جانبی عبدالله حمام Abdulla Hamam

حمام ترکی نیز در سراسر جهان به طور کامل فراگیر شده از جزیره زیبای کیش گرفته تا کشور های آسیایی و اروپایی می توانید اتاقی به نام حمام ترکی در استخر ها پیدا کنید. با این حال، تنها در بازار بزرگ است که می‌توانید محصولات کاملا طبیعی عبدالله، از جمله حوله‌های دست باف از ترکیب ابریشم طبیعی، پارچه کتانی و پنبه، و صابون‌های طبیعی دست‌ساز پیدا کنید.

۶. فرش‌های اتنیکون Ethnicon و دوکو Dhoku

ترکیه یکی از کشورهای جهان است که به خاطر فرشهای زیبااش معروف است و Ethnicon و Dhoku دو فروشگاهی (تحت یک مدیریت) هستند که در آن می‌توانید برخی از بهترین نمونه فرش‌ها را پیدا کنید.مهم نیست که به دنبال طراحی سنتی و یا کمی مدرن هستید، دو فروشگاه مجزا در دو طرف بازار بزرگ وجود دارد که فرش های مرغوب ترکیه را به سرتاسر جهان ارسال می کنند.

 

 

منبع: http://www.thedreamturkey.com

درباره moghaddam moghaddam

پاسخی بنویسید