تبلیغات شما

بهترین جشنواره های ترکیه “قسمت دوم”

جشن سال نو

در ترکیه نیز مانند بسیاری از کشورهای خارجی جشن سال نوی میلادی مهم تلقی می‌شود و تمامی مردم شهر و روستاها برای گرامی داشت این مناسبت تلاش می‌کنند. جشن سال نو بزرگترین فستیوال و مناسبت در سراسر ترکیه محسوب می‌شود و آن را در تمامی شهرها جشن می‌گیرند.
جشن سال نو در ترکیه با کارهایی نظیر آتش‌بازی، دادن هدیه به یکدیگر، تبریک گفتن، تزیین کوچه و خیابان‌ها و… همراه است و اگر زمانی به ترکیه سفر می‌کنید که امکان شرکت در جشن سال نو برایتان وجود دارد، به هیچ وجه این فستیوال جذاب را از دست ندهید.

فستیوال باله در آنتالیا

اگر به شهر آنتالیا سفر می‌کنید حتما می‌دانید که آمفی تئاتر آسپندوس یکی از مهمترین جاذبه‌های دیدنی این شهر است. آسپندوس جایی‌ست که با مراجعه به آن هم می‌توانید از تماشای بنای تاریخی آن لذت ببرید و هم تماشاگر برنامه‌های جذاب باشید. همه ساله در این آمفی‌تئاتر دیدنی رقص باله برگزار می‌شود که آن را با نام فستیوال باله‌ی آنتالیا the Ballet Festival می‌شناسند. اگر در این آمفی تئاتر به تماشای رقص باله بپردازید باید همانند رومیان باستان روی سکوهای سنگی بنشینید و از نمایش لذت ببرید.

فستیوال زیتونلی راک

اگر ترجیح می‌دهید که در فستیوالی شاد شرکت کنید و خودتان هم بتوانید در آن فعالیت نمایید، ما به شما جشنواره‌ی زیتونلی راک Zeytinli Rock Festival را توصیه می‌کنیم. این فستیوال هرسال در فصل تابستان در ترکیه برگزار می‌شود اما تاریخ دقیق آن متغییر است برای مثال در سال جاری در تاریخ ۲۰ تا ۲۳ ماه آگوست (۲۹ مرداد تا ۱ شهریور) برپا شد. در این فستیوال علاقه‌مندان به سبک موسیقی راک دورهم جمع می‌شوند و به تماشای هنرنمایی بزرگان این سبک می‌پردازند. فستیوال زیتونلی راک جو شادی دارد و با رقص و آواز همراه است.

فستیوال های شاد شهر بودروم

بودروم از جمله شهرهای ترکیه است که گردشگران خارجی زیادی را در فصل تابستان میزبانی می‌کند. در فصل تابستان فستیوال‌های شاد متعددی در آن برگزار می‌شوند که از مهمترین آنها می‌توان به جشنواره‌های اسپلش Sunsplash Festival، فستیوال رقص باله Ballet، فستیوال موسیقی کلاسیک گوموشلوک Gümüşlük clasik، فستیوال موسیقی، فستیوال بین‌المللی فیلم و … اشاره کرد. در حقیقت از آنجایی که فصل تابستان سفر به بودروم طرفدار زیادی دارد این فستیوال‌ها همگی در همین فصل انجام می‌شوند. باید بگوییم که فستیوال‌هایی که در این شهر برگزار می‌گردند برای عکاسان نیز مناسب هستند زیرا یک جشنواره‌ی مخصوص عکاسان نیز هرسال در بودروم برپا می‌گردد که در آن می‌توانید از تماشای سایر آثار هنرمندان لذت ببرید.

 

 

 

منبع:https://www.findatour.com

درباره moghaddam moghaddam

پاسخی بنویسید