تبلیغات شما

بهترین جشنواره های ترکیه

شاید تا به حال زیاد در رابطه با بهترین مراکز خرید استانبول یا اماکن تفریحی ترکیه خوانده باشید و اطلاعات خوبی در رابطه با این نوع مسائل در کشور ترکیه در اختیارتان باشد اما امروز ما در فاینداتور می‌خواهیم از زاویه‌ی دیگری به ترکیه و جاذبه‌هایش نگاه کنیم و اطلاعاتی را در اختیار شما عزیزان قرار بدهیم که شاید کمتر کسی از آن باخبر است.

۱-فستیوال خرید استانبول

بی‌تردید مشهورترین جشنواره‌ی موجود در ترکیه، فستیوال خرید استانبول است که هرسال ایرانیان زیادی در آن شرکت می‌نمایند. همانطور که از نام این فستیوال پیداست در طی آن انواع برندها کالاهایشان را با قیمت‌های پایین‌تری به فروش می‌رسانند. حراج‌های استانبول از تاریخ ۱۸ خرداد تا ۳ تیرماه می‌باشد البته باید گفت که حراج‌های دیگری هم در این شهر رخ می‌دهد اما فستیوال خرید استانبول بهترین زمان برای خرید می‌باشد.

۲-جشنواره بادبادک ساریگرمه

جشنواره بادبادک ساریگرمه Sarıgerme Kite Festival یکی از مهمترین و محبوب‌ترین فستیوال‌هایی است که در کشور ترکیه برگزار می‌شود. این فستیوال برای هر سنی مناسب می‌باشد و مناسبت خوبی برای تفریحات خانوادگی محسوب می‌شود. این فستیوال همانطور که از نامش مشخص است فرصتی را فراهم می‌کند تا مردم گردهم جمع شده و به تفریح بپردازند. این جشنواره هر سال در ساحل روستایی به نام ساریگرمه در استان موغله برگزار می‌گردد؛ اگر شما هم علاقه‌مند هستید که در این جشنواره شرکت نمایید باید در تاریخ ۱ می (۱۱ اردیبهشت) به ساحل عمومی روستای ساریگرمه بروید. جشنواره‌ی بادبادک ساریگرمه از ساعت ۱۱:۰۰ آغاز شده تا ساعت ۱۷:۰۰ ادامه پیدا می‌کند.

 

۳-جشنواره بین المللی فیلم آنکارا

اگر در فصل بهار راهی آنکارا می‌شوید، فستیوال بین‌المللی فیلم آنکارا Ankara International Film Festival را از دست ندهید. در این جشنواره انواع فیلم‌های محلی و خارجی به نمایش درمی‌آید و فرصت خوبی‌ست تا با فرهنگ و آداب مردم ترکیه آشنا شوید. این جشنواره هرسال در محله‌ی چانکای آنکارا برپا می‌گردد و سبب جمع‌ شدن بسیاری از مردم ترکیه در کنار یکدیگر می‌شود.
هدف از برپایی جشنواره‌ی بین‌المللی آنکارا معرفی بازیگران نوپا است همچنین در پایان آن نیز جوایزی به بهترین بازیگران اهدا می‌گردد. اگر به فیلم‌های ترکی علاقه‌مند هستید، می‌توانید از تاریخ ۲۸ آوریل تا ۸ می (۸ تا ۱۸ اردیبهشت) در این فستیوال مهم حضور پیدا کنید.

۴-جشنواره کشتی شتران

شاید تصور کنید که شتر و جشن‌های مربوط به آنها مختص به کشورهای عربی است اما در ترکیه نیز فستیوالی برگزار می‌شود که مخصوص شترها می‌باشد. این جشنواره کشتی شتران Camel wrestling نام دارد و برای افرادی مناسب است که زمستان را برای سفر به ترکیه انتخاب کرده‌اند.
کشتی شتران از رویدادهای سنتی ترکیه است که همچنان برگزار می‌شود البته در حال حاضر هدف از برپایی چنین فستیوالی جذب توریست می‌باشد زیرا شمار گردشگران در فصل زمستان به ترکیه کاهش پیدا می‌کند و مقامات این دیار در تلاش هستند که بتوانند گردشگران خارجی را در فصل‌های کم‌طرفدار نیز به ترکیه بکشانند.
در فستیوال شتران، شترها به مدت ۱۰ دقیقه به کشتی گرفتن با یکدیگر می‌پردازند. اگر دوست دارید که در این جشنواره شرکت نمایید باید بدانید که در شهرهای مختلف ترکیه برپا می‌شود و در رابطه با زمان دقیق آن نیز باید از راهنمایان تورهای خود کمک بگیرید زیرا زمان برپایی آن در هر سال تغییر می‌کند.

 

 

منبع:https://www.findatour.com

درباره moghaddam moghaddam

پاسخی بنویسید