تبلیغات شما
تفریحات کوشی اداسی
تفریحات کوشی اداسی

تفریحات کوشی آداسی

اگر هدفتون از سفر ، گردش و تفریحه ، در بین تورهای ترکیه ، تور کوش آداسی توصیه میشه . کوش‌آداسی ، به سواحل شنی و صخره‌ایش معروف است. یکی از پرطرفدارترین سواحل عمومی، ساحل شنی کادینلار دنیزی در قسمت جنوبی شهر است که برای انواع ورزش‌های آبی مثل شنا، غواصی و اسکی روی آب مناسب است. در کوش‌آداسی دو اسکله‌ی مخصوص کشتی‌ها و قایق‌های کوچک هست که بهترین‌شان، اسکله‌ای است در ابتدای بلوار که به موازات ساحل کشیده شده. از این اسکله می‌توانید برای تور کشتی ثبت‌نام کنید . تورکشتی، یک گشت چند ساعته با کشتی‌های کوچک دو طبقه در آب‌های گرم اژه است که یکی دوباری هم در سواحل مختلف توقف می‌کند و می‌شود توی دریا شیرجه زد و پذیرایی کامل ناهار را هم شامل می‌شود. تمام انرژی‌تان را برای دریا نگذارید ؛ آدالند ، پارک آبی کوش‌آداسی یکی از بزرگ‌ترین پارک‌های آبی اروپاست و دنیایی از بازی‌های آبی را در خودش داره و از جاذبه های گردشگری کوش اداسی ست .

با طی مسیری ۱٫۵ کیلومتری که بسیار هم جذاب و مفرح است به اسکله ای خواهید رسید که شهر را به جزیره کبوتر متصل میکند و در امتداد اسکله کشتی های تفریحی

را مشاهده خواهید کرد که به شما تورهای دریایی را پیشنهاد میکنند که از تفریحات کوش آداسی ست . مسیر دریایی کشتی کروز شما را به جزیره کبوتر می رساند .

جزیره کبوتر با چشم انداز ۳۶۰ درجه ای محل مناسبی برای آرامش وعکاسی شماست و در جزیره بقایای توپهایی را که قبلا جهت مقابله با مهاجمان استفاده میشده را میشود دید.

البته دیدن درختان سفید پوش زیتون نباید شما را به اشتباه بیاندازد، خبری از شکوفه نیست و آنچه را که شما مشاهده میکنید دستمالهای سفید رنگی استکه برای برآورده شده آرزوها به شاخه های درخت گره زده شده و شما این منظره را در کنار چشمه های خانه حضرت مریم نیزمشاهده خواهید نمود.برای رسیدن به جزیره کبوتر از دلموش شماره ۵ میتوانید استفاده نمایید و البته بازدید آن در شب بسیار چشم نواز است.

 

 

اگر اهل شنا و تفریحات آبی مانند جت اسکی ، اسکی روی آب ، پارازایلینگ(چتر بازی با قایق موتوری ) و .. و ساحل زیبا هستید ساحل lady beach مقصد شما خواهد بود با دلموش شماره ۵ میتوانید بهاین منطقه که اکثر ویلاهای زیبای اجاره ای هم در آن قرار دارد برسید و از

انواع این تفریحات در کوش اداسی لذت ببرید.البته سواحل دیگری هم در کوش آداسی معروف و شناخته شده هستند مثل پلاژ گوورچین آداسی ، پلاژ ییلانچی بورنو، پلاژ یاوان سو، پلاژ کوشتور، پلاژ کارا اوا ، پلاژ گوزل چاملی ، پلاژ سوگی، پلاژ کالاماکی و… اما تمیز ترین ونزدیکترین در بین پلاژهای کوش آداسی ، ساحل بانوان است که البته در قدیم فقط بانوانحق ورود به آنجا را داشتند اما امروزه محدودیتی در استفاده از آن وجود ندارد . در کوش آداسی میتونین از آب گرم هم که درمان بیماریهای مفصلیه ، استفاده کنین . آب گرم یاوان سو (چیبان)، آب گرم ونوس،آب گرم گوزل چاملی، آبهای گرم مهم کوش آداسی هستن.

 

 

 

 

 

 

در کوش آداسی دو پارک آبی وجود دارد یکی آکوا فانتازیا و دیگری آدالند که پارک آبی آدالند مجهز تر و به روز تر است.انواع سرسره های آبی و استخربرای بزرگسال وکوچک،استخر موج خروشان که در هر ساعت یکبار بمدت ۱۵ دقیقه موج مصنوعی تولید میکند ،رودخانه وحشی و…درآن جانمایی شده و در سال ۲۰۱۲ دو سرسره که یکی از آنها به طول حدود ۴۵۰ متر یکی از طولانی ترین سرسره ها ی جهان هست در این پارک افتتاح شد(Amazon Slide) وچون این پارک در دامنه تپه ای بلند قرارگرفته،یکروز خسته کننده و البته بسیار شاد را پیش رو خواهید داشت.این پارک از سه بخش تشکیل شده که برای ورود به هر بخش باید مبلغ جداگانه ای پرداخت نمود.پارک آبی،پارک دلفینها و پارک دریایی مبلغ ورودی پارک آبی در شهریور ۹۱ برای هر نفر بزرگسال ۵۰لیر بود که با پرداخت این مبلغ میشد از تمامی امکانات پارک بجز خوردنی و نوشیدنی استفاده کرد که البته ما از آفر تورمون استفاده کردیم و مبلغ ۲۵ دلار برای هر نفر پرداختیم . در بدو ورود ، شما میتونید پولتون رو در در یک کارت سفید رنگ بدون شماره و علامت خاصی که فقط مجهز به یک تراشه کامپیوتری(مثل کارت تلفن ایران)هستش ذخیره کنین تا جهت خرید در پارک ازش استفاده کنین و در صورت مفقود شدن کارت با کسر ۵ لیر مابقی پول رو به شما بر میگردونن اما… این فقط یک ادعایی بیش نیست . بستنی با مبلغ حداقل ۲٫۵ لیر،پیتزا با نوشابه و سیب زمینی سرخ کرده حدود ۲۰ لیر و آب معدنی ۲ لیر قیمتهایی هستش که تو پارک نیازتون میشه . هر ۳ ساعت هم در میدان مرکزی پارک رقص فواره اجرا میشه که دیدنش خالی از لطف نیست.

 

آکوا فانتازیا

آکوا فانتازیا

 

 

منبع:www.turkeyhotel.i

درباره moghaddam moghaddam

پاسخی بنویسید