تبلیغات شما
هزینه سفر به کوشی آداسی

هزینه سفر به کوشی اداسی

شهر ساحلی کوش آداسی در سواحل دریای اژه، ۹۰ کیلومتری جنوب شهر ازمیر واقع شده است و با اطراف آن را بناهای قدیمی محبوبی احاطه کرده اند. این شهر زیبا تاریخی غنی دارد و همچنین طبیعت و سواحل دوست داشتنی آن، باعث شده اند تا به یک شهر گردشگری محبوب تبدیل شود. تور و سفرهای زیادی همیشه به این شهر انجام می شود. اما قبل از سفر به این شهر نیاز است تا اطلاعاتی درباره هزینه هایی که بابت غذا، هتل و حمل و نقل در شهر کوش آداسی بپردازید، بدانید تا بتوانید بودجه مورد نیاز برای سفرتان را برنامه ریزی کنید، از همین رو الی گشت اقدام به جمع آوری هزینه سفر به کوش آداسی نموده است؛ با ما در سفر به این شهر زیبای ترکیه ای همراه باشید.

واحد پول ترکیه

واحد پول کشور ترکیه لیر است و آن با نماد (₺) نشان داده می شود. در حال حاضر هر ۱ لیر ترکیه برابر با ۲۰۰۰ تومان است.

اسکناس های رایج در کشور ترکیه عبارت از ۵ لیر (قهوه ای و بنفش)، ۱۰ لیر (قرمز)، ۲۰ لیر (سبز)، ۵۰ لیر (نارنجی)، ۱۰۰ لیر (آبی) و ۲۰۰ لیر (بنفش) می باشد، سکه های رایج در این کشور هم شامل ۱، ۵، ۱۰، ۲۵، ۵۰ و ۱۰۰ کروش ترکیه می باشد. جالب است بدانید که هر لیر ترکیه برابر با ۱۰۰ کروش است.

چه پولی همراه خودمان به کوش آداسی ببریم؟

تجریحا بهتر است که همراه خودتان به ترکیه لیر ببرید. تهیه کردن لیر در ایران نسبتا کار ساده است و شما می توانید با رفتن به صرافی ها به اندازه ای که لیر می خواهید برای سفرتان خریداری نمایید.

در صورتی نتوانستید در ایران لیر پیدا کنید، می توانید دلار بخرید و در صرافی های شهر آن ها را تبدیل به لیر بنمایید.

متوسط هزینه در کوش آداسی به نسبت ایران

ترکیه کشور همسایه ایران است و شرایط زندگی در آن آنچنان فرقی با کشور خودمان ندارد. متوسط قیمت ها در برخی از کالای این شهر به نسبت تهران ممکن است بالا باشد و در برخی موارد هم این روند می تواند کاملا برعکس باشد.

مدارک و هزینه های قبل از سفر

با توجه به توافق هایی که بین دولت‌های ایران و ترکیه صورت گرفته است، شهروندان ایرانی از قانون دریافت ویزا معاف بوده و می‌توانند تا ۹۰ روز تمام (سه ماه) بدون ویزا در خاک این کشور حضور داشته باشند. البته باید خاطر نشان کرد که در هنگام ورود به این کشور گذرنامه فرد باید حداقل دارای شش ماه اعتبار بوده و مهر ورود در یکی از پایانه‌های مرزی (زمینی یا هوایی) در آن ثبت شود.

 

 

منبع:/www.eligasht.com

درباره moghaddam moghaddam

پاسخی بنویسید