تبلیغات شما

کشف قلعه تاریخی ۳۰۰۰ ساله در زیر آب‌های دریاچه وان ترکیه

کشف قلعه تاریخی ۳۰۰۰ ساله آنهم از زیر آب‌ها، بیشتر شبیه به افسانه‌ها می‌ماند؛ اما این بار محققان باستان شناس یک اثر تاریخی را در زیر آب‌های دریاچه وان ترکیه پیدا کرده‌اند.

همیشه نام آثار باستانی مرموز که به علت‌های عجیب و غریب غرق شده‌اند را در افسانه‌های قدیمی می‌شنویم. کشف یک افسانه تاریخی معمولا غیر ممکن است اما امروز باستان شناسان دانشگاه “ون یوزونکی ییل” اعلام کرده‌اند که در یک اتفاق باور نکردی توانسته‌اند با کمک تیمی از غواصان موفق به کشف قلعه تاریخی ۳۰۰۰ در زیر آب‌های دریاچه وان ترکیه شوند.

وقتی افسانه‌ها به حقیقت می‌پیوندند

البته شواهد نشان می‌دهد که به دلیل شرایط منطقه در طول تاریخ، اقوام مختلفی در مجاورت با دریاچه زندگی می‌کردند و همین امر باستان شناسان را تشویق کرده تا به کشف رازهای اسرار آمیز این دریاچه بپردازند و تا حدودی نیز در این کار موفق بوده‌اند. مثلا در سال گذشته تیم اکتشاف در یک منطقه ۴ کیلومتر مربعی از دریاچه موفق به کشف دیوارهای stalagmites (دیوارهای قندیل مانند) شدند که در اصطلاح به آن‌ها underwater fairy chimneys میگویند. در ادامه نیز توانستند تکه‌های از سنگ قبرهای شکسته متعلق به دوران سلجوقیان را پیدا کنند که قدمت آن‌ها به ۱۰۰۰ سال قبل باز می‌گردد.

در اوایل سال جاری نیز تیم تحقیقاتی اعلام کرد بقایایی از یک کشتی روسی را کشف کرده که در سال  ۱۹۴۸ در این دریاچه غرق شده است. ریس تیم غواصی اعلام کرده است که محل دقیق قلعه مشخص شده و عکاسی از بنا انجام شده است و ما تمام اطلاعات را در اختیار باستان شناسان قرار دادیم و این منطقه حالا آماده شروع تحقیقات است. تیم باستان‌شناسی نیز به صورت هم‌زمان در حال جستجو در کف دریاچه و در روی زمین و اطراف دریاچه هستند تا بتوانند شواهد و اطلاعات بیشتری درباره مردمانی که در این ناحیه زندگی می‌کردند به دست آورند.

 

 

منبع: https://gadgetnews.net

درباره moghaddam moghaddam

پاسخی بنویسید